Podela bodova u Đenovi

Serie A 19. sep 201821:09 > 21:18
Emilio Andreoli/Getty Images

U odloženom meču prvog kola Serije A Sampdorija i Fiorentina u Đenovi odigrali su bez pobednika 1:1.

Ovaj meč je trebalo da se igra prve nedelje šampionata, ali je odložen zbog katastrofe koja je pogodila Đenovu rušenjem mosta. Gosti su poveli preko najboljeg strelac Đovanija Simeonea glavom već u 13. minutu. Iako je domaćin imao više loptu u posedu, Ljubičasti su bili konkretniji i bili su bliži drugm pogotku. Međutim, usledilo je izjednačenje preko Kaprarija u 60. minutu, a ispostaviće se da je to bio i konačan rezultat. Za Fiorentinu je svih 90 minuta odigrao Nikola Milenković na desnom beku, dok je Marko Pjaca bio starter a iz igre izašao u 61. minutu.

Posle ovog remija Samdorija i Fiorentina su poravnati na četvrtom mestu sa Sasuolom, pošto sve tri ekipe imaju po sedam bodova.