Vučica izašla iz krize – dvojka u mreži Empolija

Serie A 6. okt 201822:29 > 22:30
Paolo Bruno, Getty Images Sport

Fudbaleri Rome pobedili su Empoli na gostovanju 2:0 u poslednjem meču subotnjeg programa osmog kola Serije A.

Vučica je upisala i treću pobedu zaredom u Kalču, a ako se doda ubedljiv trijumf nad Plzenjom u Ligi šampiona (5:0), može se reći da je period krize iza ekipe Euzebija di Frančeska.

Rimljani su od starta bili bolji rival od Empolija, ali su prvi put zapretili Edina Džeka u 24. minutu. Bila je to najava onoga što će uslediti u 36. Tada je Lorenco Pelegrini centrirao, a Stiven N’Zonzi glavom sa pet metara doveo goste u vođstvo.

U nastavku je Džengiz Under imao odličnu priliku da duplira prednost, dok je Empoli zapretio preko Ismaela Benakera, pre nego što je toj ekipi dodeljen penal u 58. minutu.

Ipak, neprecizan sa bele tačke bio je Frančesko Kaputo, koji je poslao loptu preko prečke.

Kaputo je ponovo imao dve velike prilike da zatrese mrežu, međutim, bezuspešno, pa je kazna usledila u 85. minutu. Edin Džeko je preciznim udarcem, posle dodavanja El Šaravija, postavio konačan rezultat.

U gostujućem timu nije bilo Aleksandra Kolarova zbog povrede.

Roma je sada treća na tabeli sa 14 bodova, dok je Empoli 18. sa pet.