Prvi kiks Juvea – Ronaldov rekord nedovoljan za pobedu

Serie A 20. okt 201820:02 > 20:03
Gabriele Maltinti/Getty Images

Fudbaleri Juventusa i Đenove remizirali su u Torinu 1:1 u devetom kolu italijanske Serije A.

Tim remijem sedmostruki šampion Italije je pokvario stoprocentan učinak u prvenstvu, posle osam uvodnih pobeda, ali je uprkos tome zadržao prvu poziciju na tabeli sa 25 bodova.

Đenova je bodom došla na 12. poziciju sa 12 poena.

Ekipa Masimilijana Alegrija je dobro otvorila meč i u 18. minutu preko Kristijana Ronalda došla do vođstva. Portugalac je iskoristio odbitak i sa druge stative se upisao u strelce. Bio je to njegov peti gol za Juve, a ukupno 400. u karijeri na 497 utakmica, čime je postao prvi igrač u istoriji koji je 400 puta tresao mrežu u top 5 liga na svetu. Sjajni napadač je prethodno dao 311 golova dao za Real i 84 za Mančester Junajted.

U nastavku utakmice u Torinu nije bilo prilika, sve do 67. minuta, kad su gosti posle dobre akcije došli do izjednačenja. Strelac je bio Danijel Besa na centaršut Kristijana Kuamea.

Juve je do kraja meča svim silama pokušavao da dođe do trijumfa. Najbolje prilike za promenu rezultata imali su Ronaldo, samo dva minuta posle izjednačujućeg gola, Paulo Dibala i Mario Mandžukić u 80. minutu, ali je Đenova uspela da sačuva svoju mrežu i osvoji veliki bod protiv favorizovanog rivala.

Stara dama u narednom kolu gostuje Empoliju, a Đenovljani dočekuju Udineze.