Romanjoli od tragičara do heroja Milana

Serie A 31. okt 201822:17 > 22:31
Getty Images/ Marco Luzzani

Fudbaleri Milana su pobedili Đenovu u odloženom meču 1. kola Serije A rezultatom 2:1, a u prvom planu je bio kapiten Rosonera Alesio Romanjoli.

Utakmica, koja je odložena zbog tragedije u Đenovi u avgustu, kada je zbog kolapsa mosta stradalo 43 ljudi, odigrana je u utorak, a nakon nje Milan je izbio na četvrto mesto na tabeli sa 18 bodova.

Milaneze je u vođstvo doveo Suso u 4. minutu sjajnim udarcem sa oko 20 metara, dok je Đenova došla u 56. minutu do izjednačenja, kada je posle nesrećnog odbitka autgol upisao kapiten Milana Alesio Romanjoli.

Srpski ofanzivac u redovima Đenove Darko Lazović je u 80. minutu imao sjajnu šansu za gol, ali je njegov udarac odbranio Đanluiđi Donaruma.

Kada su svi očekivali da će se utakmica završiti nerešeno Romanjoli je u 90+1. minutu poneo epitet heroja. Lopta je poletela visoko u šesnaesterac Đenove, gde ju je izbio golman Andrej Radu. Na sreću Romanjolija došla je na 18 metara gde se on nalazio. Defanzivac je podigao nogu visoko instinktivno, da bi loptu uz mnogo sreće ne gledajući poslao u mrežu za pobedu.