Debakl Intera u Bergamu, Atalanta u naletu

Serie A 11. nov 201814:32 > 14:32
Emilio Andreoli, Getty Images Sport

Zaustavljena je serija Intera od sedam pobeda u Seriji A. Atalanta je na svom terenu slavila sa sigurnih 4:1.

Već u prvim minutima Atalanta je pokazala da ne respektuje previše rivala, pa je napala od početka. To je dalo rezultat već u 9. minutu kada je Hatebur, posle pasa Gosensa, zatresao mrežu gostiju.

I u nastavku su stvarali šanse domaći. Timski je igrala Atalanta, više vremena je imala loptu u nogama pa je sasvim kontrolisala situaciju na terenu. Inter je mahom pokušavao da zapreti iz prekida, ali promene rezultata nije bilo do kraja prvog poluvremena.

Već na početku druge deonice, Manćini je skrivio penal, pošto je u kaznenom prostoru igrao rukom. Siguran sa bele tačke bio je Ikardi.

Pokušavali su nero-azuri u nastavku da uspore tempo, međutim Atalanta nije odustajala od svoje igre.

Posle centaršuta Iličića, Manćini je skočio i glavom poslao loptu u gol u 62. minutu. Time se iskupio za grešku početkom drugog poluvremena.

Agresivno se igralo do kraja. Ipak, domaći su i dalje bili ti koji su imali inicijativu. Posle još jednog centar šuta Iličića Atalanta je postigla gol. U 88. minutu je precizan bio Đimsiti.

Ni tu nije bio kraj uzbuđenjima. Zbog drugog žutog kartona Brozović je isključen u drugom minutu nadoknade. Domaći su iskoristili igrača više, pa je Gomes u četvrtom minutu dodatnog vremena postavio konačni rezultat.

Inter je pretrpeo treći poraz u Seriji A, pa je ostao na trećem mestu s 25 poena.

S druge strane, Atalanta je četvrtom vezanom pobedom došla do šeste pozicije na kojoj ima 18 poena.