Roma ubedljiva protiv Sampdorije, Kolarov asistent

Serie A 11. nov 201817:03 > 17:05
Getty Images/Paolo Bruno

Nakon tri meča bez pobede i dva vezana remija, Roma je došla do trijumfa protiv Sampdorije. Kjevo i Bolonja odigrali su 2:2, a Empoli je bio bolji od Udinezea.

Roma je pred svojim navijačima sa 4:1 savladala Sampdoriju, mada prvo poluvreme nije nagoveštavalo ovako ubedljivu pobedu Vučice.

Nakon prvih 45 minuta bilo je 1:0 za domaće, a taj rezultat važio je još od devetog minita kada je mrežu Sampdorije zatresao Hans Hateboer.

Igrao se 59. minut kada je Aleksandar Kolarov pronašao Patrika Šika koji pogađa za 2:0. Dalje je bilo lakše za igrače Vučice koji se nastavili sa napadima, a u 72. minutu do trećeg gola dolaze preko El Šaravija.

Gregori Defrel uspeo je da postigne počasni gol za goste, da bi El Šaravi u trećem minutu nadoknade postigao svoj drugi gol na ovom meču za konaćnih 4:1.

Empoli je sa 2:1 nadoigrao Udineze.

Prvi gol za domaćina postigao je slovenački internacionalac Miha Zajc u 41. minutu, a na 2:0 povisio je asistent kod prvog gola Frančesko Kaputo.

U 80. minutu gosti su dobili penal, Rodrigo de Pol nije bio precizan, ali je odlično na odbijenu loptu reagovao Ignasio Puseto koji pogađa za, ispostavilo se, konačinih 2:1.

Kjevo i Bolonja podelili su bodove nakon remija 2:2.

Santander je gostima doneo prednost u petom minutu, 15 minuta kasnije izjednačio je Megiorini, da bi u finišu prvog poluvremena Obi pogodio za 2:1 za Kjevo. Ipak, u 56. minutu sjajno se snašao Orsolini koji pogađa za 2:2 što je na kraju bio i konačan rezultat ovog duela.

U terminu od 18,00 Lacio i Sasuolo su igrali 1:1. Marko Parolo je u 8. minutu doneo prednost nebeskoplavima na „Olimpiku“, dok je sedam minuta kasnije Đanmarko Ferari izjednačio i ispostaviće se postavio konačan rezultat.

Sergej Milinković-Savić je odigrao svih 90 minuta u dresu Lacija, dok je za Sasuolo Filip Đuričić igrao od 68. minuta.