06.12.2018 | 21:24 > 21:26

Iznenađenje u Kupu – trećeligaš izbacio Đenou

Fudbaleri Virtus Entele napravili su veliko iznenađenje eliminisavši Đenou posle boljeg izvođenja jedanaesteraca, a na kraju je bilo 10:9.

Lopta

Tullio M. Puglia, Getty Images Sport

U malom lokalnom derbiju Luirije, u četvrtom kolu Kupa Italije, po završetku regularnog dela utakmice bilo je 2:2, a posle dodatnih pola sata igre 3:3. Na kraju je odluka pala sa bele tačke, a bolje su se snašli gosti, koji su slavili sa 7:6 u penalima.

Sa značajno promenjenim sastavima u taj meč ušli su i Đenoa i Entela, a na papiru sastav domaćih koji je izveo Ivan Jurić bio je za dve klase jači.

U 20. minutu posle akcije hrvatskog fudbalera Tomija Petrovića, najlepši gol na meču postgao je mladi Simone Ikardi, koji je lobovao golmana Marketija. Đenoa je uzvratila sa bele tačke, sedam minuta kasnije, a strelac je bio Poljak Kšištof Pjontek, kome je to peti gol u Kupu.

U drugom poluvremenu, domaćin je imao inicijativu, ali opet su do prednosti došli gosti, i opet je strelac bio Ikardi, posle dodavanja Karvalja, a igrao se 83. minut. Samo tri minuta kasnije, opet sa bele tačke izjednačila je ekipa Đenoe, i ponovo je strelac bio Pjontek.

U produžecima, viđena su još dva gola. Prvi put su do prednosti došli domaći, i to opet sa 11 metara, strelac je bio Lapadula u 110. minutu. Kada je izgledalo da je sve gotovo, u prvom minutu nadoknade, lepu kontru Ikardija i pâs iskoristio je Mađar Adorjan.

Šutiralo se osam penal serija, poslednji gol na meču dao je Adorjan, a promašio je Lapadula.

U narednoj rundi Kupa Italije, 13. januara na Olimpiku u Rimu trećeligaša očekuje meč sa Romom.

U drugoj utakmici večeri, Torino je savladao Zidtirol rezultatom 2:0 golovima Roberta Sorijana i Simonea Edere u 24. i 81. minutu.

Srpski fudbaler Saša Lukić odigrao je svih 90 minuta za pobednički tim-.

Torino će se u osmini finala sastati sa Fiorentinom u Firenci.