Getty Images/Stuart Franklin

15.12.2018 | 22:27 > 22:31

Ronaldo iz penala rešio gradski derbi

Fudbaleri Juventusa pobedili su na gostovanju Torino u gradskom derbiju u okviru 16. kola Serije A rezultatom 1:0.

Cristiano Ronaldo

Getty Image/Gabriele Maltinti

Jedini gol na Olimpijskom stadionu postigao je Kristijano Ronaldo u 70. minutu iz penala.

To je bio Ronaldov 11. gol u Seriji A, čime se izjednačio na vrhu liste strelaca sa Kšištofem Piontekom, i ujedno Juventusa 5000. u tom takmičenju.

Jedanaestercu je prethodio prekršaj golmana Ičaza nad Mariom Mandžukićem. zanimljivo, Ičazo je na gol stao tek u 16. minutu, kad je zamenio povređenog Salvatorea Sirigua.

Osim gola Ronalda, najzanimljivija situacija viđena je u 73. minutu. Mario Mandžukić je postigao pogodak, ali je on poništen posle nekoliko trenutaka i konsultacije sudije Guide i VAR. Ispostavilo se da je Hrvat bio u nedozvoljenoj poziciji.

Stara dama je tom pobedom nastavila sa sjajnim nizom trijumfa koji sad iznosi sedam utakmica i sa 46 bodova suvereno drži lidersko mesto.

Torino, za koji u timu nije bilo Saše Lukića, ostao je šesti sa 22 boda.

Pogledajte raspored nedeljnih utakmica i tabelu Serije A.