Getty Images/Christof Koepsel

12.01.2019 | 16:59

Lacio u četvrfinalu Kupa, golčina Milinković - Savića

SS Lazio

Fudbaleri Lacija ubedljivo su savladali Novaru u meču osmine finala Kupa Italije i obezbedili plasman u četvrtfinale.

Sergej Milinković savić

Marco Rosi/Getty Images

Lacio je slavio protiv Novare sa 4:1 i tako se plasirali u četvrtfinale Kupa Italije. Lacio će rivala za borbu za polufinale dobiti kada svoj duel odigraju Inter i Benevento koji svoj meč igraju u nedelju.

Četiri gola i promašen penal videli smo u prvig 45 minuta.

Goleadu Lacija otvorio je Luis Alberto koji je u 12. minutu odlično iskoristio dodavanje Imobilea.

Samo osam minuta kasnije, Imobile je imao priliku da zatrese mrežu Novare sa bele tačke, ali nije bio precizan u izvođenju jedanaesterca pa je morao da se ispravi nakon odbijene lopte.

Imobile je drugi gol na ovom meču postigao u 35. minutu za 3:0 za Lacio koji je do 4:0 došao golom srpskog reprezentativca Sergeja Milinković - Savića.

Sport klub

Igrao se drugi minut nadoknade u prvom poluvremenu kada je Milinković - Savić napravio majstoriju iz slobodnog udarca.

Novara je uspela da postigne počasni gol u ovom meču sa bele tačke u 47. minutu, precizan je bio Umberto Usepi.

Slabijim tempom igralo se u drugom poluvremenu, pa se nakon gola Novare rezultat nije menjao.