David Ramos, Getty Images

12.01.2019 | 20.44 > 20:46

Kutrone sjajnim golovima u produžetku srušio Sampdoriju

Fudbaleri Milana posle produžetka pobedili su Sampdoriju u Đenovi sa 2:0 i plasirali se u četvrtfinale Kupa Italije.

Milan

Getty Images/ Marco Luzzani

Milan

Dvostruki strelac za Roso-nere bio jke rezervista Patrik Kutrone u 102. i 108. minutu.

Dvadesetjednogodišnji napadač je najpre iskorstio dobar centaršut Andree Kontija i precizniš šutom savladao je golmana domačće ekipe, a ubrzo je još efektnijim udarcem, na dodavanje Gonzala Iguaina, postavio konačan rezultat.

Posle ne toliko zanimljivog prvog prvog poluvremena, u kome su Iguain i Kasteljeho imali najbolje šanse, u drugom su oba tima imala nekoliko dobrih prilika. Sampdorija je bila opasnija, a rezervista Saponaru je u 80. minutu mogao da donese pobedu svom timu, ali nije bio precizan.

Roso-neri će se u četvrtfinalu (30. januar) sastati sa boljim iz meča Napoli - Sasuolo koji u nedelju možete da pratite na kanalima Sport Kluba.

Milan i Juventus će se u sredu sastati u duelu Superkupa Italije, a prenos je od 18:30 časova na SK 1.