12.01.2019 | 22.41 > 22:43

Juventus rutinski do četvrtfinala Kupa Italije

Fudbaleri Juventusa u gostima su pobedili Bolonju sa 2:0 i plasirali se u četvrtfinale Kupa Italije.

Tullio M. Puglia/Getty Images

Strelci Staru damu bili su Federiko Bernardeski u 9. i mladi Moise Ken u 49. minutu.

Aktuelni osvajač Kupa i šampion Italije je bez većih poteškoća izašao na kraj sa Bolonjom, a najbolji igrač Kristijano Ronaldo je na terenu proveo poslednjih pola časa.

Bernardeski je doneo prednost gostima posle velike greške jednog defanzivca i golmana Bolonje, a njihov propust iskoristio je napadač crno-belih.

Osamnaestogodišnji Ken se u 49. minutu lepo snašao i preciznim udarcem sa 15 metara matirao čuvara mreže Bolonje Da Kostu.

Juventus će se u četvrtfinalu sastati sa boljim iz duela Atalanta - Kaljari, koji je na programu u ponedeljak.