14.01.2019 | 19.32 > 19:34

Atalanta u finišu 'slomila' Kaljari za susret sa Juveom

Fudbaleri Atalante plasirali su se u četvrtfinale Kupa Italije, pošto su na gostovanju savladali Kaljari rezultatom 2:0.

Duvan Zapata

Giuseppe Bellini/Getty Images

Tim iz Bergama je do plasmana u narednu rundu došao golovima u samom finišu. U vođstvo ga je doveo Duvan Sapata, a asistirao mu je Timoti Kastanj, a pobedu gostiju potvrdio je Mario Pašalić u trećem minutu nadoknade. Hrvatski fudbaler je u igru ušao samo dva minuta pre gola kojim je postavio konačan rezultat utakmice.

Do gola Sapate, Slovenac Josip Iličić je imao nekoliko odličnih prilika za Atalantu, najbolju u 77. minutu, kada je pogodio stativu. Sudija je, inače, pre toga propustio da svira penal za goste, pošto je golman Kaljarija Alesio Kranjo u kaznenom prostoru oborio Sapatu.

Na drugoj strani, Kaljari je imao dve dobre prilike preko Simonea Padoina i Žoaa Pedra da kazni promašaje Atalante, koja je, ipak, uspela u regularnom delu da slomi rivala.

U četvrtfinalu Kupa Italije, Atalantu čeka susret sa Juventusom.