Juventus lagano, Ronaldo prvi put promašio penal

Serie A 21. jan 201922:29 > 22:31
Emilio Andreoli/Getty Images

Fudbaleri Juventusa rutinski su odradili posao u poslednjoj utakmici 20. kola prvenstva Italije protiv 'fenjeraša' Kjeva - 3:0.

Alessandro Sabattini, Getty Images Sport

Crno-beli su ostvarili 18. trijumf ove sezone u Seriji A i uz dva remija ubedljivo su prvi na tabeli sa 56 bodova, dok drugoplasirani Napoli ima 47.

Stara dama je povela u 13. minutu golom Daglasa Koste. Brazilac je loptu dobio skoro na polovini terena, a golmana tima iz Verone Sorentina je savladao udarcem sa skoro 25 metara.

Prednost crno-belih duplirao je Emre Džan u poslednjim trenucima prvog poluvremena. Paulo Dibala je aisitirao nemačkom reprezentativcu koji je sa 11 metara precizno šutirao za 2:0.

Juventus je u 53. minutu mogao do trećeg pogotka, ali je Sorentino odbranio penal Kristijanu Ronaldu. Portugalac je od dolaska iz Real Madrida prvi put promašio penal, a prethodno je četiri puta bio precizan.

Konačan rezultat postavio je Daniele Rugani, koji je u 84. minutu neometan šutirao glavom sa 5 metara.