Marco Luzzani, Getty Images Sport

10.02.2019 | 19.59 > 20:01

Stara dama gazi ka novoj tituli: Trojka protiv Sasuola

Liider Serije A Juventus pobedio je Sasuolo na gostovanju u 23. kolu tog takmičenja rezultatom 3:0 i povisio prednost u odnosu na drugoplasirani Napoli na 11 bodova.

Cristiano Ronaldo

Tullio M. Puglia/Getty Images

Stara dama sad ima 63, a Napolitanci, posle remija bez golova sa Fiorentinom, 52. Iako do kraja prvenstva ima još 15 kola jasno je da će biti potrebno čudo da Bjankoneri ne dođu do osme uzastopne titule.

Tim Masmilijana Alegrija bez mnogo problema upisao trijumf u Ređo Emiliji. U vođstvo je došao golom Samija Kedire u 23. minutu. Nemac je natrčao na odbijenu loptu, posle šuta Kristijana Ronalda, i sproveo je u mrežu.

Do poluvremena je Kedira mogao i do drugog gola, ali je u 45+2. minutu šutirao glavom nedovoljno precizno.

Od starta drugog dela gosti su kontrolisali igru, u nekoliko navrata opasno zapretili preko Mandžukića i Ronalda, čiji gol 52. minutu nije priznat zbog ofsajda.

Portugalac tada nije uspeo da se upiše u strelce, ali jeste u 70. minutu, kad je sjajno skočio na centaršut iz kornera Miralema Pjanića i savladao Konsiljija. Ronaldu je to 18. gol u sezoni i prvi je strelac lige.

Konačan rezultat postavio je rezervista Emre Džan u 86. minutu, pošto je iskoristio pravovremeno dodavanje Kristijana i sa petnaestak metara levom nogom poslao loptu u dalji ugao.