10.02.2019 | 22.32 > 22:35

Milan siguran, nastavlja se agonija Kaljarija

Fudbaleri Milana pobedili su Kaljari rezultatom 3:0 u poslednjoj utakmici 23. kola Serije A.

Krzysztof Piatek

Marco Luzzani/Getty Images

'Rosoneri' su vrlo brzo prelomili prelomili utakmicu, a u prilog tome ide činjenica da su za dvadesetak minuta postigli dva gola.

Pre vodećeg pogotka, Milan je imao šansu da povede preko Hakana Čalhanoglua, a zatim i Susa, ali je gol stigao već u 13. minutu. Tačnije, bio je to autogol Luke Čepitelija, koji je napravio veliku grešku i poslao loptu u svoju mrežu.

Samo devet minuta kasnije, Lukas Paketa je odlično reagovao posle centaršuta Davidea Kalabrije i povisio na 2:0. Usledio je mirniji period meča, da bi Žoao Pedro imao sjajnu šansu za Kaljari, ali isto tako i veliki promašaj, koji je kaznio Kšištof Pjontek samo dva minuta kasnije. Poljski fudbaler je primio odbijenu loptu i poslao je pravo u mrežu za konačnih 3:0, iako je njegov tim mogao trijumf da učini još ubedljivijim.

Milan posle desetog trijumfa ima 39 bodova na četvrtom mestu, dok je Kaljari posle šeste utakmice zaredom bez trijumfa na 15. poziciji sa 21.