Dibala presudio Mihi, Juve se ponovo mučio

Serie A 24. feb 201917:04 > 17:06
Tullio M. Puglia/Getty Images

Fudbaleri Juventusa pobedili su Bolonju na gostovanju u 25. kolu Serije A rezultatom 1:0.

Jedini gol za Staru damu na Renato Dal’Ara stadionu postigao je Paulo Dibala. Argentinac je u igru ušao u 59. minutu, a strelac je bio već u 67.

Matuidi je centrirao sa leve strane, defanzivac domaćih izuzetno loše regovao i klizećim startom praktično dodao loptu do Dibale, koji ukazanu šansu nije propustio.

Bjankoneri su u još nekoliko navrata mogli do pogotka i ubedljivije pobede. Najbolje prilike za to imali su Kristijano Ronaldo i Federiko Bernardeski u prvom poluvremenu.

I ekipa Siniše Mihajlovića je pretila favorizovanom protivniku. Opasne prilike pred golom Perina imali su Mbaje i Sansone. Sansone je u 90+1. minutu mogao da donese remi svom timu, ali je njegov šut sa ivice šesnaestarca Perin odbranio.

Juventus posle 25. kola ima 69 bodova, 16 više od drugoplasiranog Napolija, koji ima i meč manje. Bolonja ostaje u zoni ispadanja, posle drugog uzastopnog poraza zauzima 18. mesto sa 18 poena.

Sasuolo i SPAL remizirali su 1:1. Peluso je doveo domaće u vođstvo u 43. minutu, da bi Petanja u 68. iz jedanaesterca postavio konačan rezultat.

Duel Kjeva i Đenove završen je bez golova.

Ekipa Sampdorije je na svom terenu pobedila Kaljari, pogotkom Fabija Kvaljarele iz penala u 66. minutu. Iskusni napadač je došao do 17. pogotka u sezoni i sad je treći strelac lige.