Getty Images/Stuart Franklin

16.03.2019 | 22.39 > 22:40

Mihina Bolonja "okrenula" Bikove

Fudbaleri Bolonje pobedili su Torino na gostovanju u 28. kolu Serije A rezultatom 3:2.

Siniša Mihajlović

Emilio Andreoli, Getty Images Sport

Ekipa Siniša Mihajlovića je posle drugog uzastopnog trijumfa pobegla iz zone ispadanja i sad je 17. na tabeli sa 24 boda. Empoli je 18. sa dva manje i mečom manje.

Torino, bivš Mihajlovićev tim, ostaje šesti sa 44.

Domaći su poveli autogolom Pulgara u šestom minutu, ali su gosti preokrenuli već u prvom poluvremenu. Poli je u 29. izjednačio, da bi pet minuta kasnije Pulgar pogodio pravu mrežu. Bilo je to iz penala, kojem je prethodilo igranje rukom Meitea.

Pitanje pobednika rešeno je u 64. minutu, kad je Rodrigo Palasio pokrenuo kontru, pravovremeno dodao do Orsolinija, a ovaj rutinski poslao loptu u mrežu.

Konačan rezultat je postavio Ico u 89.

I jedni i drugi su duel završili sa desetoricom. Najpre je defanzivac Bolonje Lijanko u 88. dobio drugi žuti zbog prekršaja, da bi u 90+2. Aina zaradio dva kartona u nekoliko sekundi. Prvi zbog faula, a drugi zbog prigovora.

Srpski reprezentativac Saša Lukić igrao je od 77. minuta za Bikove.