Napoli siguran, Ospina u bolnici nakon udarca u glavu

Serie A 17. mar 201919:53 > 20:01
Francesco Pecoraro, Getty Images Sport

Fudbaleri Napolija ubedljivo su došli do 18. pobede u okviru 28. kola Serije A, pa je uz poraz Juventusa razlika između dva tima sada 15 bodova.

Napoli je nakon dva meča bez pobede ubedljivo, sa 4:2, savladao Udineze pred svojim navijačima.

Od 17. do 26. minuta uz golove Junesa i Kaljejona Napoli je poveo sa 2:0, ali to timu Karla Anćelotija nije donelo sigurnost u nastavku poluvremena.

Junes je gol postigao praktično iz prvog šuta u Seriji A.

Udineza je sa dva brza gola, u 30. i 36. minutu uspeo da dođe do izjednačenja. Strelci su za goste bili Lazanja i Fofana.

Prvo poluvreme obeležila je i povreda Davida Osipine u finišu ovog dela meča. Ospina nije mogao da nastavi meč i na golu ga je zamenio Aleks Meret. Ospina je dobio jak udarac u glavu nakon čega je samo pao na teren i odmah je prevezen u bolnicu. Kako je preneo Skaj sport Italija, u bolnicu je došao u svesnom stanju.

Prevagu je Napoliju u nastavku doneo gol Arkadijuša Milika u 57. minutu pa su Napolitanci sigurnije ušli u nastavak meča. Mertens je potvrdio pobedu domaćih lepim pogotkom u 70. minutu.

Tabelu Serije A možete da pronađete ovde.