Vatromet golova, VAR i na kraju pobeda Intera

Serie A 17. mar 201922:19 > 22:39
Emilio Andreoli/Getty Images

Za kraj 28. kola Serije A odigran je Derby della Madonina. Ako ne jedan od boljih, svakako jedan od vatrenijih. Viđeno je pet golova, dva puta je konsultovan VAR, a na kraju su neroazuri osvojili sva tri boda.

Ludilo je počelo od samog početka. Inter je poveo već u trećem minutu kada je Vesino odlično iskoristio katastrofalnu reakciju odbrane i povratnu loptu Lautara Martinesa smestio u gol sa dva, tri metra. Imao je Inter do poluvremena još nekoliko dobrih situacija pred golom Donarume, ali najbolju priliku u tom periodu imao je Milan, kada je Paketa snažno tukao iz daljine, a Samir Handanović odlično intervenisao.

Inter ipak uspeva da dođe do dva gola prednosti početkom drugog dela. Na odličan centaršut Politana sjajno je glavom odreagovao Stefan de Fraj, dobio vazdušni duel sa Romanjolijem i pogodio gornji levi ugao gola Donarume. Tek od tog trenutka Milan počinje da vrši ozbiljniji pritisak i to je urodilo plodom već sedam minuta kasnije, kada je na centaršut Čalhanoglua iz slobodnog udarca odlično odreagovao Bakajoko i postigao glavom prvi gol ove sezone u dresu Milana. Napadali su rosoneri, vršili jak pritisak, ali jedna velika greška Kastiljeha u šesnaeastercu, kada je spopleo Politana u trenutku kada je izlazio iz kaznenog prostora, donela je Interu opravdani jedanaesterac, koji je sigurno realizovao Lautaro Martines za 3:1.

Milan je ponovo munjevito uzvratio. Svega četiri minuta kasnije Mateo Musakio je bio strelac, ali je suija Guida konsultovao VAR. On je pokazao da je pri centaršutu Susa Romanjoli zakačio loptu glavom i uputio je ka Pjonteku koji je bio u ofsajdu. Međutim, Guida je ipak priznao pogodak, verovatno procenivši da Pjontek nije imao uticaj na akciju, pošto je Interov defanzivac bio leđima okrenut Poljaku, nije ga video a on je izbio loptu ka Musakiju. Imao je Milan dosta vremena da dođe makar do boda, a imao je i sreće u 89. minutu kada je Konti opasno startovao, dobio crveni karton, ali posle pregledanja VAR ipak je Guida dodelio žuti karton. Najbolju priliku Milan je imao na samom kraju. Kastiljeho je neometano iz blizine šutirao, ali se Politano hrabro postavio i međunožjem loptu praktično izvukao iz gola.

Inter je sada pretakao Milan na trećem mestu pošto ima 53 boda, naspram 51 glavnog rivala.