19.03.2019 | 17.47

Inter ponovo kažnjen zbog rasističkih ispada navijača

Inter Milan

Milanski Inter kažnjen je uslovno zatvaranjem tribina na jedan meč zbog rasističkog napada navijača na fudbalera Milana Frenka Kesija.

Inter Milan, AC Milan

Emilio Andreoli/Getty Images

Komisija Fudbalskog saveza Italije utvrdila je da su se na San Siru čule uvredljive pesme na račun Kesija u sedmom i 39. minutu.

Neroazurima će tribine biti zatvorene ukoliko njihovi navijači ponove isti prekršaj.

Inter je već igrao dve utakmice iza zatvorenih vrata ove godine, pošto su rasističke uvrede bile upućene fudbaleri Napolija Kalidou Kulibaliju.

Treneru Lućanu Spaletiju predato je upozorenje pošto je isključen sa utakmice, dok je Milan kažnjen sa 10.000 dolara jer su navijači ubacivali oštre predmete na teren.

Derbi na San Siru dobio je Inter sa 3:2.