Milan preko penala korača ka Ligi šampiona

Serie A 13. apr 201922:26 > 22:39
Marco Rosi/Getty Images

U derbiju 32. kola Serije A, direktnog duela dva konkurenta za četvrto mesto koje vodi u Ligu šampiona Milan je na svom terenu pobedio Lacio 1:0, a jedini gol postignut je sa bele tačke.

Očekivano tvrd meč odigrali su Milan i Lacio. Ne samo da je ulog bio veliki, već i što su tri od poslednja četiri meča završena bez golova, a i taj četvrti u šampionatu bio je 1:1. U prvom poluvremenu Lacio je bio nešto aktivniji, ali osim nekih pretnji iz daljine nije bilo ozbiljnijih situacija pred oba gola. Ni u drugom delu nije bilo previše zanimljivih situacija, a onda je Đanluka Roki dosudio penal za Milan u 77. minutu, pošto je video igranje rukom jednog igrača Lacija u šesnaestercu. Ipak, VAR je pokazao da jeste bilo igranja rukom, ali ona je bila uz telo, tako da je Roki preinačio odluku.

Međutim, praktično u sledećoj akciji, lopta je došla u šesnaesterac do Matea Musakija, koji je glavom prebacio loptom Rizu Durmisija, a danski reprezentativac nije uspeo da se zaustavi u zaletu, sudario se sa Musakijom a Roki je dosudio penal. Siguran izvođač najstrože kazne bio je Frank Kesi. To je bio jedini gol na meču, mada je bila još jedna sporna situacija u samoj završnici. Sergej Milinković-Savić je bio u duelu sa Rodrigesom u šesnaestercu Milana. Došlo je do kontakta, Milinković-Savić je pao, a iz ponovljenog snimka nije se videlo da je švajcarski reprezentativac bio u kontaktu sa loptom. Ipak, Roki nije dosudio penal i tri boda su ostala na San Siru.

Milan se vratio na četvrtu poziciju i sada ima 55 bodova, jedan više od Rome, tri od Atalante i čak šest od Lacija uz utakmicu više.