Getty Images/Stuart Franklin

14.04.2019 | 19.59 > 22:40

Pobeda Intera, Kulibali poslao Kjevo u Seriju B

Fudbaleri Intera u 32. kolu italijanskog prvenstva na gostovanju su pobedili Frozinone 3:1 i učvrstili se na trećem mestu na tabeli.

Kalidou Koulibaly

Emilio Andreoli/Getty Images

Gosti iz Milana poveli su u 19. minutu golom Rađe Najngolana, a hrvatski reprezentativac Ivan Perišić je u 37. iz penala duplirao prednost nero-azura.

Frančesko Kasata je u 61. minutu vratio nadu domaćoj ekipi da eventualno može da dođe do velikog boda u borbi za opstanak, ali je u nadoknadi vremena MAtijas Mecino potvrdio drugi trijumf Intera u poslednje tri utakmice, uz remi sa Atlantom na "Đuzepe Meaca" stadionu.

Inter imao 24 boda manje od vodećeg Juventusa i sedam od drugoplasiranog Napolija, dok četvrtoplasirani Milan za gradskim rivalom zaostaje 5 bodova.

Napoli je pobedio Kjevo u Veroni rezultatom 3:1. Tim porazom Leteći magarci su i zvanično ispali iz elitnog ranga italijanskog fudbala.

Kjevo je na šest kola pre kraja zakucan za dno sa 11 bodova, 20 manje od prve iznad crte Bolonje. Napolitanci, sa druge strane, ostaju drugi sa 67 bodova, 17 manje od lidera Juventusa, a 10 više od trećeplasiranog Intera.

Napolitance je do bodova na Bentegodiju vodio defanzivac Kalidu Kulibali, koji je bio dvostruki strelac.

Sjajni Senegalac je u 15. minutu odlično skočio posle kornera Drisa Mertensa, da bi u 81. natrčao na odbijenu loptu i sa desetak metara je zakucao u mrežu. U međuvremenu je Arkadijuš Milik sjajno pogodio sa distance u 64. minutu i povisio na 2:0.

Počasni gol za Leteće magarce dao je Slovenac Boštjan Cesar u 90. minutu posle kornera.

Napoli u četvrtak čeka revanš meč četvrtfinala Lige Evrope protiv Arsenala. U prvom duelu u Londonu Tobdžije su slavile 2:0.