Sergej za samo tri minuta postao junak Rima, Laciju kup

Serie A 15. maj 201922:36 > 22:54
Paolo Bruno/Getty Images for Lega Serie A

Fudbaleri Lacija osvojili su Kup Italije pošto su u finalu u Rimu savladali Atalantu 2:0. Junak meča bio je reprezentativac Srbije Sergej Milinković-Savić koji je postigao vodeći gol.

Iako je zahvaljujući sjajnoj formi u poslednjih mesec dana Atalanta ušla kao favorit, nebesko-plavi su odigrali jednu od najboljih utakmica sezone, iskoristili što se meč igrao na njihovom stadionu i na kraju zasluženo došli do trofeja. U prvom poluvremenu nekoliko dobrih prilika imao je Lacio, dok je najbolju šansu za Atalantu imao De Ron kada je pogodio stativu, a odbijenu loptu Duvan Zapata šutirao pored gola.

Nešto konkretnija bila je Atalanta u drugom poluvremenu, ali nije bilo golova. U 79. minutu Simone Inzagi uveo je u igru Sergeja Milinković-Savića koji se oporavljao od povrede, a ovaj mu je poverenje uzvratio na najbolji mogući način svega tri minuta kasnije. U 82. minutu posle kornera Lukasa Leive najviše je skočio i izuzetno preciznim udarcem glavom savladao Golinija. Bilo je tada jasno da je Lacio došao do kapitalnog vođstva, a sve dileme rešio je Korea, koji je u 90. minutu postavio konačan rezultat.

Ovo je Rimljanima sedmi trofej u kupu, a čak treći u poslednjih 10 godina čime je samo Juventus sa četiri trofeja uspešniji u ovoj deceniji.