Lep gol Milinković-Savića, ali Bolonji bod za opstanak

Serie A 20. maj 201922:15 > 22:16
Marco Rosi/Getty Images

Fudbaleri Lacija i Bolonje odigrali su nerešeno 3:3 (1:0) u poslednjoj utakmici pretposlednjeg, 37. kola Serije A.

Sergej Milinković-Savić, koji je pre utakmice zvanično primio nagradu za najboljeg veznog igrača Kalča u ovoj sezoni, u 80. minutu postigao je vrlo lep gol kojim je doneo bod svom timu – sa dvadesetak metara je prebacio živi zid iz slobodnog udarca i zatresao mrežu.

Lacio je sada na osmoj poziciji sa 59 bodova, a u evrokupove ići će kao osvajač nacionalnog kupa. Sa druge strane, tim Siniše Mihajlovića i teoretski je obezbedio opstanak u ligi jer ima 41 bod, četiri više od Đenoe, prvog tima ispod crte.

Domaći su stigli do vođstva u 14. minutu, kada je Lukas Leiva bio asistent, a Hoakin Korea idealno primio loptu i zatresao mrežu.

Do kraja poluvremena viđena je još jedna šansa, Imobile je šutirao pored gola, a bila je to najava burnog drugog poluvremena. Bolonja je izjednačila u 50. minutu preko Andree Polija – Palasio je dodao loptu sa levog boka, Poli je primio loptu i iskosa sa desne strane pogodio u bliži ugao, uz lošu reakciju odbrane i golmana domaćih Gerijerija.

Samo minut kasnije ponovo je Palasio bio asistent, mudro je glavom spustio loptu, a Mateo Destro kompletirao je preokret.

Domaći se naravno nisu predavali i u 59. minutu su izjednačili preko Kisange, koji je postiao divan gol jer je precizno šutirao u gornji levi ugao sa 14 metara iskosa sa leve strane, a golman Skorupski paradom je samo ulepšao pogodak.

Ekipa Siniše Mihajlovića ponovo je povela u 63. minutu, a strelac je bio Rikardo Orsolini, koji je u izvrsnoj formi u poslednje vreme – on se najbolje snašao u gužvi u šesnaestercu i zakucao je loptu u mrežu.

Usledio je već opisani gol Milinković-Savića, a u samom finišu Imobile je propustio veliku priliku da nebeskoplavima donese ceo plen.