Nestorovski na kraju kod Tudora

Makedonski reprezentativac Ilija Nestorovski ostaje u Italiji. Karijeru će nastaviti u Seriji A i u to u redovima Udinezea.

Ilija Nestorovski

Getty Images/Tullio M. Puglia

Najbolji strelac Palerma prošle sezone posle izbacivanja kluba iz Serije B, bio je viđen da ode, kao i svi značajniji prvotimci. Mnogi su se interesovali, između ostalih i Crvena zvezda, ali najkonkretnije ponude dolazile su upravo iz Serije A. Na kraju je strelac 15 golova prošle sezone odlučio da pređe u Udineze, koji sa klupe vodi proslavljeni hrvatski reprezentativac Igor Tudor.

Karijeru je počeo u Pobedi iz Prilepa, a potom je otišao u Češku gde je igrao u Slovačkom i Viktoriji Žižkov. Odigrao je dve sezone u Metalurgu, pre nego što je otišao u Hrvatsu u Inter. Odatle je 2016. otišao u Palerom, za koji je u tri sezone, od čega prvu u Seriji A, odigrao ukupno 99 utakmica i postigao 39 golova.