Getty Images/Stuart Franklin

18.08.2019 | 23.24 > 23:25

Vlahović sa dva gola i asistencijom spasao Violu bruke

ACF Fiorentina

Srpski napadač Dušan Vlahović postigao je dva pogotka i asistirao kod trećeg u trijumfu Fiorentine nad Moncom posle preokreta u trećem kolu italijanskog kupa rezultatom 3:1.

Dušan Vlahović

Gabriele Maltinti/Getty Images

Viola je bila na pragu bruke i eliminacije od trećeligaša, pošto je Monca vodila u Firenci od 34. minuta golom Brigetija, ali je onda u 74. na teren ušao nekadašnji igrač Partizana i promenio tok meča.

Svega 12 minuta bilo je dovoljno 19-godišnjem špicu da postigne dva gola (u 80. i 86) i donese preokret Ljubičastima, a potom u 89. i asistira Federiku Kjezi za konačan rezultat.

U ekipi Vinćenca Montele celu utakmicu odigrali su i Aleksa Terzić i Nikola Milenković i to na pozicijama štopera.

Viola će u osmini finala igrati protiv Atalante.

U ostalim mečevima: Peruđa - Breša 2:1, Askoli - Trapani 2:0, Kaljari - Kjevo 2:1, Ćitadela - Karpi 4:3 (2:2), Empoli - Peskara 2:1 (1:1), Frozinone - Monopoli 5:1, Udineze - Sudtirol 3:1, Verona - Kremoneze 1:2, Leće - Salernitana 4:0, Piza - Bolonja 0:3, Sasuolo - Specija 1:0, SPAL - Feralpisalo 3:1, Krotone - Sampdorija 1:3.