24.08.2019 | 20.02 > 20:04

Kjelini za trijumf Juventusa na otvaranju sezone

Juventus FC

Fudbaleri Juventusa započeli su odbranu titule u Seriji A trijumfom nad Parmom na gostovanju rezultatom 1:0 u prvom meču nove sezone.

Giorgio Chiellini

Alessandro Sabattini/Getty Images

Junak trijumfa ‚Stare dame‘ nad povratnikom u elitnu bio je Đorđo Kjelini, koji je u 21. minutu postigao jedini gol na utakmici posle asistencije Aleksa Sandra.

Iako je Juventus na stadionu „Enio Tardini“ slavio minimalnim rezultatom, u potpunosti je kontrolisao dešavanja na terenu. Prvu priliku posle desetak minuta imao je Kristijano Ronaldo, koji je iz slobodnog udarca šutirao iznad prečke. To što nije Portugalac uspeo tada nadoknadio je Kjelini manje od deset minuta kasnije, kada je Kjelini prosledio loptu u mrežu posle šuta Sandra.

Gosti su nastavili sa napadima, Ronaldo je nizao prilike, a u 35. minutu je i postigao gol, međutim, sudija je konsultovao VAR i poništio ga zbog ofsajda. U drugom poluvremenu su gosti nastavili u istom ritmu, ponovo je portugalski fudbaler stvarao najviše šansi, ali je rezultat ostao nepromenjen do kraja.

Bosanskohercegovački fudbaler Miralem Pjanić odigrao je svih 90 minuta za torinski klub i zaradio je javnu opomenu u nadoknadi vremena. Hrvat Mario Mandžukić je ostao na klupi šampiona Italije.

Juventus je na gostovanju Parmi, inače, bio bez trenera Mauricija Sarija, koji je u bolnici zbog upale pluća, a zbog njega i Siniše Mihajlovića je Serija A promenila pravila oko komunikacije trenera i njihovih pomoćnika.