Getty Images/Stuart Franklin

24.08.2019 | 23.23 > 23:25

Preokret i pobeda Napolija u goleadi, gol Milenkovića

Fudbaleri Napolija pobedili su Fiorentinu na gostovanju u uzbudljivom meču prvog kola Serije A posle preokreta sa 4:3. Jedan od strelaca za domaći tim bio je i srpski reprezentativac Nikola Milenković.

Nikola Milenković

Gabriele Maltinti/Getty Images

Fiorentina je povela golom Pulgara u devetom minutu iz penala, da bi gosti do poluvremena preokrenuli fantastičnim pogotkom sa distance Mertensa u 38. i Insinjea iz penala u 43.

Na 2:2 poravnao je Milenković u 52. minutu pošto je sjajno skočio na korner Pulgara, ali je ekipa Karla Anćelotija vrlo brzo povratila prednost.

Igrao se 56. minut kad je Kaljehon prihvatio dodavanje Insinjea i udarem sa desne strane u dalji ugao matirao Dragovskog.

Domaći se, ipak, nisu predavali, pa su već u 65. preko Boatenga izjednačili na 3:3.

Ganijski fudbaler je dva minuta ranije u igru ušao umesto Dušana Vlahovića, koji je bio starter.

Konačan rezultat postavljen je u 67, a ponovo je strelac bio raspoloženi Insinje. Kaljehon mu je povratnom na peterac uzvratio za asistenciju, te je omalenom Italijanu preostalo da glavom smesti loptu u praznu mrežu.

U redovima Viole debitovao je i Frank Riberi, koji je ušao u finišu, dok je Aleksa Terzić bio na klupi.

Napolitance u sledećem kolu čeka gostovanje najvećem rivalu Juventusu. Fiorentina igra na strani protiv Đenove.