Milan pao u Udinama na debiju Đampaola

Fudbaleri Udinezea pobedili su Milan u prvom kolu Serije A rezultatom 1:0.

Udineze

Gabriele Maltinti, Getty Images Sport

Jedini gol za Zebrete na stadionu Friuli dao je Rodrigo Bekao u 72. minutu. Brazilski štoper je sjajno skočio na korner imenjaka De Paula i glavom pogodio bliži ugao.

Domaći su sasvim zasluženo došli do trijumfa nad Rosonerima, na čijoj klupi je debitovao novi trener Marko Đampaolo, a u nekoliko navrata su mogli i do ubedljivije pobede.

Najbolju šansu za to imao je Kevin Lazanja nekoliko trenutaka posle pogotka Bekaa, ali je njegov udarac zaustavio golman gostiju.

Na drugoj strani, milanski velikan za 90 minuta igre nije uspeo da šutira u okvir gola.

Serija A je startovala u subotu pobedama Juventusa nad Parmom i Napolija nad Fiorentinom.