Getty Images/Stuart Franklin

25.08.2019 | 22.44 > 22:48

Remi Bolonje na Mihinom povratku, golčina Kolarova

Srpski trener Siniša Mihajlović sa klupe je vodio Bolonju u remiju sa Veronom 1:1, u okviru prvog kola Serije A, uprkos tome što boluje od akutne leukemije.

Mihajlović je nedavno izašao iz specijalističke bolnice, posle šestonedeljnog ciklusa primanja hemoterapija, i odmah se vratio na posao uprkos tome što lekari nisu bili u potpunosti saglasni sa takvom idejom.

Potez Srbina izazvao je veliko oduševljenje na Čizmi, pa su društvene mreže preplavljene fotografijama i video snimcima sa meča na Bentegodiju i Mihajlovića u glavnom kadru.

Na terenu - bez pobednika. Bolonja je pogotkom Sansonea povela u 15. minutu iz penala, kojem je prethodio prekršaj i crveni karton defanzivca domaćih Davidoviča.

Uprkos brojčanom deficitu, domaći su uspeli da izjednače već do poluvremena. Migel Veloso je u 36. minutu postigao fantastičan pogodak iz slobodnog udarca i time, ispostaviće se, postavio konačan rezultat.

U redovima povratnika u Seriju A ceo meč odigrao je Darko Lazović, dok je golman Boris Radunović bio na klupi.

Remi je viđen i u duelu Rome i Đenove koji je obeležen maestralnim golom Aleksandra Kolarova - 3:3.

Srpski reprezentativac postigao je gol u 46. minutu iz slobobodnog udarca za vođstvo Vučice od 3:2, ali je u 70. Kuame doneo bod Đenovljanima.

I prethodno je Roma imala vođstvo u dva navrata, ali je Đenova uspela da se vrati. Under u 6. i Džeko u 30. pogađali su za Rimljane, a Pinamonti u 16. i Krišito iz penala u 43. za goste.

Lacio je kao gost savladao Sampdoriju sa 3:0, golovima Ćira Imobilea u 37. i 62. i Koree u 56. minutu, u meču koji je Sergej Milinković-Savić odigrao 77 minuta i maestralnim pasom od preko 40 metara spojio Imobilea sa golom za konačnih 3:0.

Torino je pobedio Sasuolo 2:1, zahvaljujući dvostrukom strelcu Simoneu Zazi. Italijanski napadač tresao je mrežu Sasuola u 14. i 55. minutu, dok je počasni gol za goste dao Kaputo u 69.

Atalanta je kao gost savladala SPAL 3:2 i to pošto su domaći vodili 2:0 posle 27 minuta pogocima Di Frančeska i Petanje.

Boginja je, ipak, preko Gosensa u 34. i Murijela u 71. i 76. kreirala preokret.