Getty Images/Gabriele Maltinti

31.08.2019 | 22.39

Ludilo u Torinu - Juve autogolom Kulibalija do 4:3!

Juventus je u velikom derbiju Serije A prvo ispustio vođstvo od 3:0 protiv Napolija, ali je dobio epski duel u Torinu sa 4:3!

Juventus - Napoli

Emilio Andreoli, Getty Images Sport

Mauricio Sari zbog bolesti nije sedeo na klupi Stare Dame u okršaju sa svojim nekadašnjim timom, ali je iz lože na tribinama ispratio sjajan start Juvea i dva gola u prvih 20 minuta.

Sve je počelo prinudnom izmenom De Šilja u 15. minutu, koga je zamenio Brazilac Danilo i samo 29 sekundi kasnije uspeo da zatrese mrežu.

Veliki deo posla odradio je Daglas Kosta sjajnim prodorom po levoj strani, a njegov sunarodnik se našao na pravom mestu za vođstvo Juventusa.

Svega tri minuta kasnije, bilo je 2:0, nekadašnji ljubimac navijača Napolija Gonzalo Iguain majstorski je iz okreta prevario Kulibalija i poslao loptu u mrtežu.

Daglas Kosta je još jednom bio asistent, a u strelce se upisao Kristijano Ronaldo, igrao se 62. minut kada je Portugalac postigao prvi gol u sezoni. Usledila je i zanimljiva "proslava".

Četiri minuta kasnije, Kostas Manolas je glavom posle slobodnog udarca smanjio na 3:1, a kiša golova nastavljena je u 68. minutu, kada je precizan bio rezervista Irving Lozano.

Neverovatan rezultatski povratak Napoliju obezbedio je defanzivac Đovani di Lorenco, devet minuta pre kraja meča, i ovaj gol je postignut nakon prekida.

Ipak, u drugom minutu nadoknade, Kulibali je poslao loptu u sopstvenu mrežu za pobedu Juventusa u jednom od najboljih derbija u novijoj istoriji Serije A.

Zanimljivo da je na prva dva meča Napolitanaca u sezoni viđeno čak 14 golova, pošto su na otvaranju slavili protiv Fiorentine 4:3.

Pratite tabelu i rezultate Serije A na našem sajtu.