Getty Images/Gabriele Maltinti

01.09.2019 | 19.58

Gol Kolarova, bez pobednika u dramatičnom derbiju Rima

Lacio i Roma podelili su bodove u velikom rimskom derbiju, duel na Olimpiku završen je rezultatom 1:1.

Aleksandar Kolarov

Paolo Bruno Getty Images Sport

Roma je povela golom Aleksandra Kolarova iz penala u 17. minutu, prethodno je Sergej Milinković Savića igrao rukom u svom šesnaestercu nakon pokušaja Edina Džeka.

Lacio nije imao sreće u prvom poluvremenu duela, pošto su njegovi igrači čak tri puta pogađali okvir gola.

Ipak, uspeli su domaćini da izjednače u 59. minutu, kada je Luis Alberto pogodio posle dodavanja Imobilea.

U akciji je učestvovao i Milinković Savić koji je prethodno oduzeo loptu Kolarovu.

U nastavku je Lacio još jednom pogodio okvir gola preko Parola, da bi u samom finišu poništen gol Lacarija, zbog ofsajda u kome se našao Honi Rodrigez.

Ovaj meč će ostati upamćen po tome što je lopta čak šest puta pogađala prečku ili stativu, četiri puta u režiji fudbalera Lacija i još dva od strane igrača Rome.

Pratite rezultate i tabelu lige na našem sajtu.