Catherine Ivill/Getty Images

11.09.2019 | 20.44 > 20:47

Statistika: Donaruma je najbolji evropski golman

Specijalizovani fudbalski portal „Huskord“ (whoscored.com) izneo je statistike prema kojima je najpouzdaniji čuvar mreže u „ligama petice“ u 2019. 20-godišnji golman Milana Đanluiđi Donaruma.

Getty Image/ Marco Luzzani

Prema podacima sa tog sajta reprezentativac Italije imao je procenat uspešnih odbrana od 81,9 odsto, po čemu je bio najbolji u najviđenijih pet liga Starog kontinetna – Engleskoj, Španiji, Italiji, Francuskoj i Nemačkoj.

Drugi je bio Slovenac Jan Oblak iz Atletiko Madrida sa procentom od 81,2, a na trećem mestu našao se još jedan Italijan – golman Torina Salvatore Sirigu sa 79,2 uspešnih odbrana, prenosi portal „Football Italia.“

Najimpresivnije u čitavoj situaciji je to što Donaruma ima tek 20 godina, a u Seriji A je debitovao kao 16-godišnjak. Mladi golman član je „roso-nera“ od 2015. godine, a za reprezentaciju Italije odigrao je 14 meča do sada.