Prva pobeda Rome, četiri gola - četiri strelca

Fudbaleri Rome upisali su prvu pobedu u novoj sezoni u okviru trećeg kola u kome su bili bolji od Sasuola.

Džeko i Kolarov

Alessandro Sabattini, Getty Images Sport

Nakon dva remija na otvaranju šampionata, Roma je konačno upisala pobedu i savladala Sasuolo 4:2.

Roma je prvo poluvreme ubedljivo rešila u svoju korist sa četiri gola postignuta između 12. i 33. minuta.

Počelo je golom Brajana Kristantea u 12. minutu, nadovezao se u 20. Edin Džekom golom iz blizine, a Henrik Mhitarijan zatresao je mrežu samo dva minuta nakon napadača iz Bosne i Hercegovine. Četvrti gol delo je Džastina Klajverta. Igrao se 33. minut.

Kao da je Vučica malo podigla ručnu u nastavku, a to je Sasuolo iskoristio da ublaži poraz. Oba gola za goste postigao je Domeniko Berardi.

Roma sada ima pet bodova na sedmom mestu, a Sasuolo nakon drugog poraza ima tri na 12. mestu tabele koju možete pogledati ovde.