Getty Images/Gabriele Maltinti

20.09.2019 | 23.55

Serija A: Sardinija neosvojiva za Đenovljane

U petak se igrao prvi duel četvrtog kola italijanske Serije A, a Kaljari je na svojoj „Areni Sardinija“ bio bolji od Đenove sa 3:1 (0:0).

Žoao Pedro

Enrico Locci/Getty Images

Žoao Pedro

Domaćin je došao do vođstva u 46. minutu preko Argenitnca Đovanija Simeonea, a kada je u 83. minutu Kristijan Kuame izjednačio na 1:1 delovalo je da će se meč okončati remijem. Ipak, u 85. minutu je defanzivac gostiju Kristijan Zapata jako loše reagovao - Kolumbijac je jedan oštar centaršut preusmerio u svoju mrežu.

Samo dva minuta kasnije postavljeno je i konačnih 3:1, a strelac je bio Brazilac Žoao Pedro.

Čitav meč u poraženoj ekipi odigrali su srpski internacionalac Ivan Radovanović, kao i Hrvat Marko Pajač. Goran Pandev u igru je ušao u 74. minutu, a u pobedničkoj ekipi Marko Rog je odigrao poslednjih petnaestak minuta.

Kaljariju je to bila druga pobeda zaredom i sada imaju šest bodova iz prva četiri kola, dok je Đenova drugi put zaredom poražena i ima četiri boda.

U narednom kolu Kaljari gostuje Napoliju na San Paolu, a Đenova će dočekati Bolonju.

U prethodnom kolu je Bolonja srpskog trenera Siniše Mihajlovića stigla do spektakularne pobede u neizvesnom meču u kojem je viđeno sedam golova.

Pogledajte REZULTATE i TABELU italijanske Serije A.