Getty Images/Stuart Franklin

21.09.2019 | 19.51 > 19:55

Ramzi i Ronaldo iz penala poništili golčinu Velosa

Juventus FC

Fudbaleri Juventusa pobedili su Veronu na svom terenu u četvrtom kolu Serije A posle preokreta rezultatom 2:1.

Kristijano Ronaldo

Emilio Andreoli/Getty Images

Šampion Italije je do trijumfa stigao golovima Arona Ramzija u 31. i Kristijana Ronalda iz penala u 49. minutu, pošto je prethodno Migel Veloso doveo goste u vođstvo u 21.

Do pogotka Velosa nije bilo izglednijih prilika na meču u Torinu, a tom golu prethodio je jedanesterac u korist Verone i jedna prilično komična situacija.

Najpre je Di Karmine pogodio stativu sa bele tačke, na odbitak je naleteo Darko Lazović i zatresao prečku, da bi u nastavku akcije lopta došla do Velosa, koji je uputio fantastičan udarac sa preko 20 metara u rašlje.

I pogodak Ramzija bio je sa distance. Ronaldo je uposlio Velšanina, a ovaj gađao precizno u donji desni ugao.

Penal iz kojeg je Ronaldo doneo tri boda Staroj dami stigao je kao posledica oštrog prekršaja Guntera nad Kvadradom, pa sudija La Pena nije imao dileme. Za Portugalca je to drugi gol u sezoni.

U nastavku su domaći imali dobre prilike za ubedljiviju pobedu preko Kvadrada i Pjanića, ali je i Verona vrlo lako mogla do boda u 90. minutu, kad je Veloso pogodio stativu.

Tim sa Bentegodija je na kraju ostao sa desetoricom zbog isključenja Kumbule.

Ekipa Mauricija Sarija sad je druga na tabeli sa 10 bodova, dva manje od lidera Intera. Verona je 12. sa četiri.