Getty Images/Stuart Franklin

21.09.2019 | 22.43 > 22:46

Inter gazda Milana, Brozović i Lukaku srušili Rosonere

Fudbaleri Intera pobedili su Milan u gradskom derbiju, u okviru četvrtog kola Serije A, rezultatom 2:0.

Inter

Tullio M. Puglia/Getty Images

Inter

Derby della Madonnina pripao je ekipi Antonija Kontea zahvaljujući pogocima Marcela Brozovića i Romelua Lukakua, koji su Neroazurima doneli treći uzastopni trijumf nad najvećim rivalom i sačuvali stoprocentni učinak u sezoni.

Inter je lider prvenstva sa maksimalnih 12 bodova iz četiri utakmice.

Rosoneri, sa druge strane, nastavljaju rezultatski lož niz protiv Intera, pošto su poslednji put slavili pre skoro četiri godine, i oni ostaju deveti sa šest poena.

Inter je u utakmici na San Siru bio bolji rival sve vreme, Milan je prvu izgledniju priliku imao tek u 86. minutu kad je Teo Ernandes pogodio stativu, pa se može reći i da je Konteov sastav zasluženo slavio.

Posle prvog poluvremena, u kojem su Neroazuri imali prilike preko Lautara Martinesa i Lukakua, prvi pogodak viđen je na startu drugog dela.

U 49. minutu Brozović je šutirao sa ivice šesnaesterca, lopta je na putu ka golu zakačila jednog igrača Milana, promenila pravac i prevarila Donarumu.

Vrlo brzo je Lautaro propustio još jednu šansu, pre nego što je Lukaku potvrdio trijumf u 78. Barela je centrirao sa leve strane, a snažni Belgijanac glavom upisao prvenac u milanskom derbiju.

Inter u sledećem kolu igra sa Lacijom kod kuće, dok tim Marka Đampaola gostuje Torinu.