Lacio pobedio – Marušić strelac, Sergej asistent

Serie A 22. sep 201922:41 > 22:44
Marco Rosi/Getty Images

Fudbaleri Lacija pobedili su Parmu u Rimu 2:0 u poslednjoj utakmici četvrtog kola Serije A.

Paolo Bruno/Getty Images

Ekipa Simeonea Inzagija ostvarila je drugi trijumf u sezoni i sa sedam bodova na deobi je petog mesta zajedno sa Atalantom i Bolonjom, dok je Parma upisala i treći poraz.

Povezano

Lacio je dominirao na Olimpijskom stadionu, ukupio je čak 15 udaraca u okvir gola, ali sve do polovine drugog poluvremena domaći su strahovali za konačan ishod.

Rimljani su poveli u 8. minutu pogotkom Ćire Imobilea koji je iskoristio asistenciju Luisa Alberta i udarcem iskosa sa leve strane savladao golmana gostiju. Do drugog pogotka čekalo se sve do 67. minuta, a u centru pažnje bili su Sergej Milinković-Savić i Adam Marušić.

Srpski reprezentativac je asistirao, a crnogorski iz neposredne blizine prvim golom u sezoni postavio konačnih 2:0.