Getty Images/Stuart Franklin

28.09.2019 | 22.43

Atalanta ubedljiva protiv Sasuola

Fudbaleri Atalante ostvarili su ubedljivu pobedu u šestom kolu italijanske Serije A. U gostima Sasuolu slavili su 4:1.

Duvan Zapata

Paolo Bruno, Getty Images Sport

Bila je to četvrta pobeda koju su ove sezone ostvarili fudbaleri Atalante.

Već u šestom minutu su poveli gosti. Precizan je bio Gomez. Samo sedam minuta kasnije prednost Atalante je udvostručena, pošto je gol postiga Gosens.

Nije prošlo ni pola sata kada je Gomez ponovo zatresao mrežu rivala, posle asistencije Zapate. Nije propustio Zapata priliku da se i on upiše u strelce, pa je gol postigao u 35. minutu.

Nisu odustajali domaći, šutirali su često na gol rivala, ali su ti pokušaji bili jalovi. Sve dok Defrel nije šutnuo u 62. minutu. Ipak, bilo je to sve od Sasuola.

Atalanta je ostala treća na tabeli sa 13 bodova, dok je Sasuolo posle drugog vezanog poraza 14. u poretku.