Milan tone, Fiorentini tri boda na San Siru

Serie A 29. sep 201923:08 > 23:10
Marco Luzzani, Getty Images Sport

Fudbaleri Fiorentine na gostovanju Milanu naneli su i treći uzastopni poraz ekipi sa San Sira.

Ljubičasti su u ‘gradu mode’ slavili 3:1 i drugim trijumfom u nizu domogli se gornjeg dela tabele sa 8 bodova.

Ekipa iz Firence je povela u 14. minutu golom Pulgara iz penala, a olakšavajuća okolnost za tim Vićenca Montele bilo je isključenje Matea Musaća u 55. minutu.

Gosti su iskoristili brojčanu nadmoć i u 66. minutu su duplirali prednost preko Gaetana Kastrovilija. Samo četiri minuta kasnije Federiko Kijeza nije realizovao jedanaesterac, odnsono Đanluiđi Donaruma mu je odbranio udarac, ali je u 78. minutu Frank Riberi drugim golom u Seriji A otklonio i poslednju dilemu.

Francuz je sjajnim driblingom prevario jednog igrača Milana i potom lukavim udarcem loptu poslao u mrežu.

Roso-neri su do kraja utakmice uspeli da postignu počasni pogodak, a strelac je bio Portugalac Rafael Leao.

Srpski reprezentativac Nikola Milenković je odigrao ceo meču u ljubičastom dresu i zaradio je žuti karton, dok Dušan Vlahović nije ulazio u igru. Na drugoj strani Rade Krunić je šansu dobio na poluvremenu.

Milan je sa svega 6 bodova u isto toliko utakmica na 16. poziciji na tabeli.