Getty Images/Gabriele Maltinti

30.09.2019 | 22.39 > 22:57

Ludilo na Tardiniju: Parma u finišu srušila Torino

Torino FC

U poslednjem meču šestog kola Serije A Parma je u pravom trileru na Enio Tardiniju savladala Torino 3:2 i tako se uključila u borbu za pozicije koje vode u Evropu.

Parma Calcio

Alessandro Sabattini/Getty Images

Možda i najbolja utakmica Serije A ove sezone. Bilo je svega, crvenih kartona, penala, pogođenih i promašenih, preokreta, a na kraju je Parma uspela da iskoristi činjenicu da je sat vremena igrala sa igračem više. Parma je povela već u drugom minutu golom švedskog internacionalca makedonskog porekla Dejana Kuluševskog. Izjednačio je Ansaldi u 12. minutu. A onda u razmaku od 21. do 29. minuta Bremer dobija dva žuta kartona, a drugi zbog igranja rukom u šesnaestercu, zbog čega je dosuđen penal. Asistent kod gola Kuluševskog Žervinjo nije realizovao najstrožu kaznu, pošto mu je odbranio Sirigu. Kazna je usledila u 43. minutu. Torino je ovog puta dobio penal, a Beloti je bio precizan sa bele tačke.

Ipak, do poluvremena Parma izjednačuje. Kornelijus je zatresao mrežu na asistenciju Kuluševskog u trećem minutu nadoknade. Drugo poluvreme nije bilo bogato golovima. Torino se branio, Parma je pokušavala da iskoristi prednost igrača više. I uspela je u tome kada se u 88. minutu posle velike gužve, lopta odbila do Inglesea na petercu, a njemu nije bilo teško da postigne pobedonosni gol.

Parma se ovim trijumfom izjednačila sa Torinom na deobi osmog mesta, pošto obe ekipe imaju po devet bodova, samo tri manje od četvrtoplasiranog Napolija.