06.10.2019 | 14.36 > 14:38

Milenković sâm srušio Udineze

Fudbaleri Fiorentine savladali su Udineze rezultatom 1:0 u prvoj nedeljnoj utakmici sedmog kola Serije A.

Nikola Milenković

Gabriele Maltinti/Getty Images

Junak trijumfa ‚Viole‘ bio je Nikola Milenković, koji je postigao jedini gol na meču u 72. minutu.

Duel na stadionu „Artemio Franki“ nije obilovao uzbuđenjima, ali se činilo da je Udineze prvi postigao gol, pošto je Ilija Nestorovski zatresao mrežu Fiorentine. Međutim, sudija je posle tog pogotka odlučio da konsultuje VAR i zatim ga je poništio zbog prethodnog igranja rukom gostujujućeg igrača.

Domaći tim je imao odličnu šansu posle desetak minuta igre u drugom poluvremenu, kada je Frank Riberi izveo slobodan udarac, a lopta otišla tik pored stative. Ipak, to što je francuski fudbaler propustio nadoknadio je Milenković, koji je posle kornera glavom odlično skrenuo loptu u mrežu Udinezea. Srpskom fudbaleru je to drugi gol ove sezone, pošto je prethodno zatresao mrežu Napolija u porazu svog tima 4:3.

Do kraja utakmice, Fiorentina je kontrolisala dešavanja na terenu i tako došla do treće pobede ove sezone. ‚Viola‘ sada ima 11 bodova na sedmom mestu, dok je Udineze na 14. poziciji sa četiri boda manje.