Atalanta prati vodeći dvojac, VAR sprečio slavlje Rome

Serie A 6. okt 201917:14 > 17:17
Emilio Andreoli/Getty Images

Fudbaleri Atalante savladali su Leće rezultatom 3:1 u okviru sedmog kola Serije A i tako zadržali treće mesto na tabeli.

Tim iz Bergama je trijumf obezbedio u prvih sat vremena, a sva tri pogotka postigao je u razmaku od 21 minuta. Atalanta je povela golom Danijela Zapade u 35. minutu, on je pet minuta kasnije asistirao Alehandru Gomesu, da bi na 3:0 posle desetak minuta igre u drugom poluvremenu povisio Robin Gosens. Nemačkom fudbaleru je asistent bio Slovenac Josip Iličić, a u samom finišu susreta poraz gostiju je ublažio Fabio Lučoni.

Iličić je u igri bio do 74. minuta, dok je na drugoj strani njegov sunarodnik Žan Majer odigrao celu utakmicu. Hrvat Mario Pašalić je ostao na klupi Atalante.

Atalanta sada ima 16 bodova na trećem mestu tabele, koliko ima i drugoplasirani Juventus, dok je Inter maksimalan posle šest kola, sa 18 bodova. Leće je na 18. poziciji sa šest bodova.

Preostale dve utakmice u istom terminu završene su bez pobednika, pošto su Roma i Kaljari igrali 1:1, a Bolonja i Lacio 2:2.

Činilo se da će ‚Vučica‘ ipak doći do sva tri boda na svom terenu, pošto je hrvatski fudbaler Nikola Kalinić zatresao mrežu Kaljarija, ali je taj gol poništen pošto je sudija konsultovao VAR. Sve se desilo u 89. minutu, a ustanovljeno je da je pogotku prethodnio faul.

Paolo Bruno/Getty Images

Na Olimpijskom stadionu gosti su poveli u 26. minutu, kada je Žoao Pedro bio precizan iz penala, a samo pet minuta kasnije njegov saigrač Luka Čepiteli je zatresao sopstvenu mrežu.

Srpski fudbaler Aleksandar Kolarov proveo je celu utakmicu na terenu i u finišu prvog poluvremena je zaradio javnu opomenu. Bosanskohercegovački igrač Edin Džeko takođe je odigrao 90 minuta, dok je Kalinić u igru ušao u 74. minutu za Romu. Njegov sunarodnik Marko Rog bio je sve vreme na terenu u protivničkom timu.

Roma sada ima 12 bodova na petom mestu tabele, dok je Kaljari dve pozicije iza sa bodom manje.

U Bolonji je viđen niz preokreta, ali su sva četiri pogotka viđena u prvih 40 minuta. Izabranici Siniše Mihajlovića su dva puta vodili, ali su Rimljani oba puta reagovali u roku od nekoliko minuta. Strelci za domaći tim bili su Ladislav Krejči i Rodrigo Palasio, dok je na drugoj strani oba pogotka postigao Ćiro Imobile. Kod prvog pogotka asistenc mu je bio Senad Lulić.

Obe ekipe su, inače, utakmicu završile sa po desetoricom igrača, pošto je prvo Lukaš Leiva dobio dva žuta kartona u razmaku od osam minuta, dok je potom Gari Medel zaradio direktno isključenje.

Srpski fudbaler Sergej Milinković-Savić odigrao je svih 90 minuta za Lacio, isto kao i Crnogorac Adam Marušić.

Rimski klub sada ima 11 bodova na šestoj poziciji, dok je Bolonja na 11. mestu sa devet bodova.