Getty Images/Gabriele Maltinti

20.10.2019 | 14.34 > 14:40

Inter preživeo, umalo ispustio 4:1, gol Đuričića

US Sassuolo

Fudbaleri milanskog Intera pobedili su na gostovanju na stadionu Mapei Sasuolo sa 4:3, iako je na oko 20 minuta do kraja susreta delovalo da je meč potpuno rešen.

Romelu Lukaku

Emilio Andreoli/Getty Images

Poveli su gosti iz Milana već u drugom minutu lepim udarcem Lautara Martinesa na asistenciju Marcela Brozocića. U 16. minutu Domeniko Berardi je izjednačio posle pasa Hameda Traorea.

Ipak „nero-azuri“ dolaze do prednosti od 3:1 do poluvremena, a dva gola je postigao belgijski napadač Romelu Lukaku – Stefan de Vraj mu je asistirao u 38, a iz penala je pogodio u 45. minutu. Bili su to četvrti i peti gol u sezoni za najboljeg strelca u istoriji belgijske reprezentacije.

U 71. minutu Martines je pogodio po drugi put – iz penala je bio precizan za 4:1, pa je delovalo da je tim iz Milana blizu pobede.

Ipak, Sasuolo se vratio u meč – srpski internacionalac Filip Đuričić je u 74. minutu, tek osam minuta pošto je ušao u igru, spretno reagovao u šesnaestercu gostiju i na asistenciju Stefana Kaputa smanjio na 4:2. Bio je to prvi gol za srpskog napadača od trećeg februara, a ukupno treći u dresu Sasuola. Đuričić je ranije u karijeri nastupao za Radnički Obrenovac, Herenven, Benfiku, Majnc, Sautempton, Anderleht, Sampdoriju i Benevento.

Konačnih 3:4 postavio je Žeremi Boga posle pasa Dankana u 82. minutu.

Inter se posle osvajanja nova tri boda nalazi i dalje na drugom mestu tabele sa jednim bodom manje od Juventusa, dok je Sasuolo 16. sa svega šest.

U narednom kolu tim Antonija Kontea će igrati protiv Dortmunda na „Đuzepe Meaci“ u okviru grupne faze Lige šampiona, dok u Seriji A naredne subote isto kod kuće igraju protiv Parme.

Sasuolo narednog petka gostuje Veroni.

U subotu je lider na tabeli Juventus golom Miralema Pjanića stigao do nove pobede u šampionatu.

Pogledajte REZULTATE i TABELU italijanske Serije A.