Getty Images/Gabriele Maltinti

20.10.2019 | 16.58 > 17:00

Parma silna, loš meč u Đenovi na 100. meču Kolarova

U tri meča osmog kola Serije A, u terminu od 15 časova pobede su upisali Kaljari i Udineze. Meč Sampdorije i Rome završen je bez golova.

Aleksandar Kolarov

Alessandro Sabattini, Getty Images Sport

Kaljari je pred svojim navijačima slavio protiv SPAL rezultatom 2:0.

Rađa Najgolan doneo je prednost Kaljariju već u devetom minutu, a pobedu domaćih potvrdio je Farago u 67. minutu.

Udineze je do pobede došao takođe kao domaćin u duelu sa Torinom.

Jedini gol na meču postigao je Okaka u 42. minutu, sasvim dovoljno za pobedu domaćih.

Meč Sampdorije i Rome završen je bez golova, a o ovom duelu najviše govori podatak da je najzanimljiviji momenat viđen u 87. minutu kada je Džastin Klajvert dobio drugi žuti karton.

Sampdorija je imala svega dva šuta u okvir gola, a Roma jedan ali nedovoljno za promenu rezultata.

Aleksandar Kolarov odigrao je 100. meč u dresu Rome, svakako detalj za pamćenje, a boo bi za srpskog kapitena i bolji da je uspeo bar jedan slobodnjak da pretvori u gol.

Parma je u nastavku takmičarskog dana bila ubedljiva protiv Đenove i slavila 5:1.

Od 38. do 45. minuta Parma je nanizala tri gola, počeo je goleadu Kucka, a sa dva gola se nadovezao Kornelijus.

Kornelijus je u 50. minutu postigao svoj treći meč na utakmici za 4:1, a zalet domaćih samo je na kratko prekinuo Pinamonti golom u 52. minutu.

Kulusevski je završio posao na ovom meču, golom u 79. minutu.