21.10.2019 | 22.55 > 23:00

Nula u Breši: Poništen gol Ajea, povreda Desene

ACF Fiorentina

Breša i Fiorentina podelili su bodove u poslednjem meču osmog kola Serije A. Duel na stadionu Mario Rigamonti u Breši završen je bez golova.

Riberi

Emilio Andreoli, Getty Images Sport

Obradovali su se domaći navijači već u četvrtom minutu, pošto je protivničku mrežu zatresao Florijan Aje, posle hitre reakcije u kaznenom prostoru. Ipak, sudija je odlučio da konsultuje VAR, posle čega je poništio gol zbog igranja rukom.

Isti igrač je imao dobru priliku vrlo brzo, ali nije bio precizan.

U nastavku je nešto ozbiljnije napadala i Fiorentina. Milan Bedelj je mao izglednu šansu u 41. minutu, ali nije savldao golmana rivala.

Početkom drugog poluvremena na teren je izašao i Mario Baloteli. Uskoro trener domaćih morao da izvrši i drugu izmenu, pošto se se povredio Danijele Desean. U igri se našao Nikola Spalek.

Imao je u nastavku Baloteli jednu šansu, posle kornera, Ipak, lopta je prošla pored leve stative.

Do kraja su gosti igrali angažovanije. Dušan Vlahović je u 75. minutu propustio priliku da savlada golmana u situaciji jedan na jedan.

Nije bilo promene rezultata do poslednjeg minuta.

Ceo meč za Fiorentinu su odigrali Nikola Milenković i Milan Badelj, dok je Dušan Vlahović na teren izašao u 68. minutu.