Nemilosrdna Boginja brojala do 7, Napoliju bod sa SPAL

Serie A 27. okt 201916:57 > 16:58
Getty Images/Emilio Andreoli

Fudbaleri Atalante ubedljivo su pobedili Udineze na svom terenu u devetom kolu Serije A rezultatom 7:1.

Da će takav ishod biti nije se moglo naslutiti posle 12 minuta igre, pošto je Udineze tad poveo golom Stefana Okake.

Samo devet minuta kasnije domaći su izjednačili pogotkom Josipa Iličića, da bi se ključan momenat meča dogodio u 32, kad su Zebre ostale sa desetoricom zbog isključenja Opokua.

Brojčanu nadmoć Boginja je umešno koristila i na kraju ubedljivo slavila, a najzalužniji za to bio je napadač Luis Murijel koji je postigao het-trik.

Kolumbijac je bio precizan iz penala u 35. i 75. minutu, dok je u 48. mrežu zatresao na asistenciju Papua Gomesa.

Iličić je upisao gol i u 43. minutu, a u strelce su se upisali i Mario Pašalić u 52. i Amad Traore u 83.

Tim Đan Pjera Gasperinija treći je na tabeli sa 20 bodova, a Udineze je 13. sa 10.

Poziciju četiri zauzima Napoli sa 17 poena, posle remija sa SPAL na strani – 1:1.

Napolitanci su poveli u devetom minutu sjajnim golom Arkadijuša Milika sa distance, da bi bod domaćima doneo Jasmin Kurtić u 16.

Ekipa Karla Anćelotija je u finišu mogla do tri boda, međutim, Fabijan Ruis je pogodio stativu, a Fernando Ljorente u nadoknadi vremena bio neprecizan iz dobre pozicije.

Isti rezultat viđen je i u duelu Torina i Kaljarija. Tim sa Sardinije došao je u vođstvo u 40. minutu preko Nandesa, da bi u 69. Zaza postavio konačan rezultat.

Kaljari zauzima peto mesto sa 14 bodova, dok je Torino 11. sa 10.