Getty Images/Stuart Franklin

27.10.2019 | 20.02 > 20:04

Vučica produbila krizu Milana

Fudbaleri Rome pobedili su Milan na svom terenu u devetom kolu Serije A rezultatom 2:1.

Edin DŽeko

Valerio Pennicino/Getty Images

Edin DŽeko

Rimljani su produbili krizu Rosonera, kojima za sad ne pomaže ni novi trener Stefano Pioli, i golovima Edina Džeka i Nikoloa Zaniola naneli im treći poraz u poslednjih pet utakimica u prvenstvu.

Jedini gol za Milan dao je Teo Ernandes.

Džeko je bio strelac u 38. minutu, pošto je ubačenu loptu na drugu stativu glavom sproveo u mrežu. Taj rezultat bio je aktuelan do 55, kad je Ernandes prihvatio loptu u šesnaestercu i uz malo sreće prevario golmana Lopesa.

Ipak, samo tri minuta kasnije Vučica je dolazi do novog gola i slavlja. Lopta se na ivici šesnaesterca odbila do Zaniola, koji je pogodio dalji ugao i doneo tri poena domaćima za koje je Aleksandar Kolarov odigrao svih 90 minuta.

Roma je posle devet kola na petom mestu sa 16 bodova. Milan je 12. sa 10.