Valerio Pennicino, Getty Images Sport

30.10.2019 | 22.52 > 23:02

Ronaldo iz penala u 90+5 čuva Juve na vrhu

Odigrano je sedam utakmica 10. kola Serije A. Aktueln šampion Juventus teže nego što se očekivalo, došao je do bodova protiv Đenove i sačuvao prvo mesto. Izuzetno ubedljivi bili su rimski timovi.

Kristijano Ronaldo

Zhizhao Wu/Getty Images

Juve je došao u vođstvo golom Bonućija u 36. minutu, ali samo pet minuta kasnije Kuame je izjednačio. Od tada prava drama u Torinu. Đenova je dobila dva crvena kartona do 61. minuta, ali jedan je bio rezervnom golmanu, pa je igrala sa 10 igrača. Juventus nije uspevao da dođe do gola, a u 87. minutu Rabio je dobio drugi žuti karton. U nadoknadi vremena Kristijano Ronaldo konačno postiže gol, ali posle intervencije VAR poništen je zbog ofsajda. Ipak, sreća je pogledala Staru damu. U petom minutu nadoknade sviran je penal za domaćina, koji koristi Ronaldo i donosi pobedu vrednu ostanka na liderskom mestu. Juventus sada ima 26 bodova, jedan više od Intera.

Važne pobede ostvarili su rimski timovi Lacio i Roma i tako iskoristili remi Napolija da izbiju ispred njega na tabeli. Oba tima slavila su po 4:0. Lacio protiv Torina u Rimu uz dva gola Imobilea, autogola Belotija a seriju golova otvorio je fenomenalnim golom Aćerbi, koji je posle dodavanja Sergeja Milinković-Savića sa oko 30 metara skinuo pauka. Roma je slavila u Udinama, a reprezentativac Srbije Aleksandar Kolarov bio je asistent Zaniolu kod prvog gola i strelac četvrtog iz penala. Ostala dva gola postigli su Smoling i Klajvert.

Ostali rezultati: Kaljari - Bolonja 3:2, Sampdorija - Leće 1:1, Sasuolo - Fiorentina 1:2