Getty Images/Stuart Franklin

02.11.2019 | 16.58 > 17:02

Roma srušila Napoli, Kolarov promašio penal

Fudbaleri Rome pobedili su Napoli u derbiju 11. kola Serije A na svom terenu rezultatom 2:1.

Nikolo Zaniolo

Paolo Bruno/Getty Images

Rimljani su do trijumfa stigli golovima Nikola Zaniola i iz penala Žordana Veretua, a slavlje je moglo da bude i ubedljivije da Aleksandar Kolarov nije promašio jedanaesterac. Jedini strelac za Napolitance bio je Arkadijuš Milik.

Vučica je od prvog minuta igrala konkretnije i, posle propuštenih šansi Džastina Klajverta i Havijera Pastorea u ranoj fazi meča, do vođstva je stigla u 19. minutu.

Zaniolo je iskoristio centaršut Spinacole i sa ivice šenasterca poslao loptu pod prečku. Svega sedam minuta kasnije, domaći su imali šansu da dupliraju prednost, međutim, udarac Kolarova sa bele tačke zaustavio je golman Meret.

Do poluvremena su gosti zapretili preko Milika i Di Lorenca, koji su pogodili prečku i stativu, da bi kazna za te promašaje stigla početkom drugog dela.

U 55. minutu sviran je novi penal za Romu, ovoga puta je Veretu preuzeo odgovornost i zatreaso mrežu.

Ekipa Karla Anćelotija je smanjila zaostatak u 72, kad je Milik rutinski rešio situaciju jedan na jedan sa golmanom Lopesom, ali je do kraja to bila i jedina ozbiljna prilika.

U nadoknadi vremena Vučica je ostala sa desetoricom zbog isključenja Četina.

Tim Paula Fonseke treći je na tabeli sa 22 boda, dok je Napoli na poziciji sedam sa 18.